Chwytaki do beczek do wózków widłowych

Wózki widłowe to niesamowicie przydatne i praktyczne pojazdy, które umożliwiają transportowanie ładunków o różnej wadze i wymiarach z jednego miejsca na drugie. Są one powszechnie wykorzystywane m.in. w halach magazynowych i różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Co bardzo ważne - są to maszyny uniwersalne, ponieważ standardowe widły można zastąpić innymi praktycznymi narzędziami przystosowanymi właśnie do używania z wózkami widłowymi, np. chwytakami do beczek.
Chwytaki do beczek

Chwytak do beczek - indywidualne potrzeby

Chwytaki do beczek, które można zainstalować w wózku widłowym, dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach. Z tego względu każdy specjalista, który potrzebuje tego typu narzędzi, nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniego rozwiązania do swoich potrzeb. Można nabyć chwytaki o szerszym rozstawie ramion lub ich większej długości czy powierzchni. Im większy chwytak, tym więcej można podnieść za jego pomocą.

Chwytak do beczek - do czego służy?

Jak sama nazwa wyraźnie wskazuje - chwytak do beczek służy do transportowania beczek pustych lub z zawartością. Próba przeniesienia ciężkiej beczki za pomocą zwyczajnych ramion wózka widłowego może skończyć się jej uszkodzeniem lub przewróceniem, a co za tym idzie - wypuszczeniem na zewnątrz jej zawartości. Dzięki chwytakowi do beczek można uniknąć wszelkich wypadków związanych z ich nieprawidłowym transportem, a także przyspieszyć cały ten proces.

Chwytaki do beczek na zamówienie - informacje techniczne

Chwytaki do beczek wykonywane są pod indywidualne zamówienie klienta. Oznacza to, że ich wymiary, a co za tym idzie - możliwości będą dopasowane do jego potrzeb i wymagań, co ma bardzo duże znaczenie. Przy tego typu narzędziach bardzo ważna jest też wytrzymałość, dlatego renomowane firmy, jak kontenery-metalowe.com wykorzystują do produkcji chwytaków do beczek bardzo wysokiej jakości materiały, które zapewniają maksymalną trwałość przyrządu nawet przy jego ekstremalnej eksploatacji. Zdecydowanie warto mieć takie ulepszenie do wózka widłowego w zanadrzu, szczególnie na magazynie lub hali produkcyjnej.